Prečo sú ceny za domény také vysoké

Predaj domén a webstránok Forums Diskusia o doménach Prečo sú ceny za domény také vysoké

Tagged: 

This topic contains 3 replies, has 4 voices, and was last updated by  yes 11 years, 8 months ago.

 • Ešte sa v tom veľmi nepohybujem ale ceny za domény sa mi zdajú privysoké vzhľadom za to, že majitelia s tým nemali také počiatočné náklady. Čo určuje cenu domény? Môžem aj ja predať svoju doménu za cenu akú si určím?

  #359 02. 08. 2012 o 14:05 BeatBNox  

  Hej môžeš predať za sumu ako si určíš ak nájdeš toho čo za ňu toľko zaplatí. Žiaľ sú veľmi drahé tiež teraz jednu kupujem, ale keď je lukratívna, ťažko presvedčíš jej majiteľa aby predal za babku.

  #363 02. 08. 2012 o 14:17 joffreys  

  Právo prvého :( Síce nie je pekné ak si niekto uchmatne doménu ktorú nepotrebuje len kvôli zárobku ale na druhej strane to nie je zlý spôsob zarábania si popri práci alebo škole. No je kopec takých, ktorí nakúpia domény naozaj len za tým účelom že na nich chcú postaviť web a nemajú čas. Platia doménu hoci aj pár rokov, možno aj webhosting  a tak sa im zdá len férové zapýtať si viac, alebo ak im na nich bežal web, na ktorom zarábali z reklamy.

  #388 02. 08. 2012 o 18:19 Damien  

  V názvoch domén existuje istá hierarchia, od ktorej sa odvíja aj cena. Dobrá alebo top doména musí byť ľahko zapamätateľná, skladať sa maximálne z troch písmen a má mať zmysluplný obsah. Nie je doména ako doména, sú domény, ktoré si ich majitelia vytvorili, aby s nimi obchodovali, častokrát bezvýznamný lacný zhluk písmen, a sú domény, ktoré sú jedinečné, nenahraditeľné a zároveň sú to dobré značky. Ak to so svojím biznisom myslíte vážne a máte dobrý nápad, investícia do dobrej domény – značky sa určite vyplatí !!

  #591 19. 08. 2012 o 09:57 yes  
Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)

Ak chcete pridať príspevok do témy, musíte sa najskôr prihlásiť.