Oplatí sa kupovať domény "do zásoby"?

Predaj domén a webstránok Forums Diskusia o doménach Oplatí sa kupovať domény "do zásoby"?

Tagged: 

This topic contains 5 replies, has 6 voices, and was last updated by  joffreys 11 years, 9 months ago.

 • Zdravím vospolok!

  Už som viackrát dostal nápad na skvelý názov pre web, ktorý by som aj rád zrealizoval a akosi mám vždy to šťastie, že doména je voľná. Tak kupujem a už som takto prišiel o nejaké tie eurá, lebo nadšenie opadlo alebo som sa webu nestíhal venovať. A domény predať ma nikdy predtým nenapadlo. Rozmýšľam, či sa mi ešte vôbec oplatí takto kupovať “do zásoby” dobré domény. Aké s tým máte skúsenosti? Ocenil by som nejaké rady, lebo znova dostávam nápady a zvažujem, či do toho ešte ísť.

  #243 12. 07. 2012 o 15:16 Pete  

  Som na tom podobne :) Ale vždy nakoniec doménu kúpim, radšej to risknem, ako si potom búchať hlavu o stôl, že som ju nekúpil, keď som mal možnosť. Len toho netreba mať veľa. Urči si priority, napr. že teraz ideš robiť na jednom webe, rozhodni sa a zrealizuj ho. Ak nebudeš mať čas, potom ho môžeš predať aj tu :) To je určite lepšie než bezhlavo kupovať, čo ťa napadne a nespraviť nič z toho, čo by si chcel.

  #244 12. 07. 2012 o 15:31 JankoHrasko  

  Oplatí, ak ti napadne fakt dobrá a použiteľná doména ktorá je tzv. brandovateľná, že si teda na nej aj vieš budovať značku, názov produktu či služby. Je síce pekné mať doménu s kľúčovými slovami (nesporne to má svoje SEO výhody), ale osobne si myslím, že dôležitá je značka. Mať doménu s názvom svojej firmy a produktov ktoré ponúkaš. Ostatné sú vedľajšie.

  Takže ak je to niečo brandovateľné, neváhať a kupovať, ak nie, dobre si to zvážiť. Tiež sme už nejaké pustili k vode lebo sme spočiatku vo firme kupovali čo nás napadlo = nesprávny postup (hovorím na základe vlastných skúseností, možno na to má niekto iný názor). Treba rozmýšľať a nepoblázniť sa :)

  #295 24. 07. 2012 o 17:44 Simon552  

  Ja vlastnim cca 20 slusnych kuskov a na zaciatku boli plany co vsetko urobit, ale realita je taka, ze zvacsa lezia na parkingu. Najdu sa medzi nimi aj lukrativne kusky, ktore su bud na projekt, alebo na predaj.

  #631 20. 09. 2012 o 16:56 peter  

  Keď máš v pláne niečo realizovať, tak si zaregistruj domény, ktoré by sa mohli hodiť. Ako to tak sledujem, veľmi rýchlo sa obsadzujú všetky zaujímavé.

  #701 23. 09. 2012 o 21:57 FRED  

  Ale držať zbytočne veľa domén môže byť aj náročné na administratívu, či s týmto nemáte problém?

  #715 08. 10. 2012 o 09:51 joffreys  
Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)

Ak chcete pridať príspevok do témy, musíte sa najskôr prihlásiť.