Čo si myslíte o eshope postavenom na WordPresse?

Predaj domén a webstránok Forums Poradňa pre eshopy Čo si myslíte o eshope postavenom na WordPresse?

Tagged: ,

This topic contains 6 replies, has 5 voices, and was last updated by  Daniel 11 years, 11 months ago.

 • Ahojte,
  chystám eshop pre svoj obchod a rozhodol som sa pre WooCommerce na WordPresse. Ako alternatívny systém mi bol ponúknutý Prestashop, čo je vraj jeden z najlepších redakčných systémov pre eshop, no WordPress sa mi zdá viac flexibilnejší a jednoduchší.

  V podstate ma len zaujíma názor vás ostatných, ktorí s eshopom na WordPresse už máte svoje skúsenosti, nech sa uistím, že som sa rozhodol dobre.

  #235 12. 07. 2012 o 14:21 Daniel  

  Ahoj, Daniel, tak ja si myslím, že je to veľmi dobrá voľba, či aj pre Teba, záleží od Tvojich očakávaní. Prestashop, Magento a podobné sú systémy špeciálne na vytvorenie a spravovanie internetového obchodu, z čoho plynú mnohé výhody oproti bežným redakčným systémom, ale tiež obmedzenia. WordPress bol pôvodne vyvinutý ako blogová platforma, to už ale dávno neplatí, môžeš ho pretransformovať na čokoľvek.

  Nevýhoda je možno len v zobrazení a spravovaní objednávok, ale to sa dá doplniť rôznymi pluginmi, napr. Smart Manager. Záleží od toho, čo od webu čakáš. Či to má byť len eshop, alebo aj blog a podobne. WordPress je flexibilnejší, takže o rozhodnutí nemusíš pochybovať, zvlášť ak si sa rozhodol pre Woocommerce. Osobne sa mi zdá o dosť lepší než WP Commerce a ostatné eshop pluginy.

  Ale nechcem odradiť od skúšania iných systémov, Prestashop je CMS č. 1. v oblasti eshopov!

  #237 12. 07. 2012 o 14:32 littleGeeky  

  a čo si myslíte o Magento alebo OpenCart? Mne aj tieto odporúčali + aj spomenutý Prestashop.

  #290 24. 07. 2012 o 16:49 Domkaa  

  Ak ste rozhodnutý pre OpenSource tak toto všetko sú asi najlepšie alternatívy. OpenCart veľmi nie. Teda, je to kvalitný software a niekomu môže vyhovovať viac, tak prečo nie, nič tým nestratíte, ale prečo, ak sú k dispozícii lepšie možnosti? Magento sa mi zdá ešte lepší než Prestashop okrem jednej kľúčovej veci: má obrovskú záťaž na server, pre časom som videl, že ceny pre špeciálny Magento hosting sú dosť vysoké (neviem ako teraz). WordPress má zas úžasnú podporu v komunite a veľa vylepšení na dosah. Ale správne podotkla LittleGeeky – jednoducho čo od toho očakávaš. Prestashop je lepší na spravovanie produktov, spravovanie objednávok, správa skladu, má aj štatistiky atď., WordPress je flexibilnejší a môžeš si z neho spraviť čo chceš. Takže ide o to, či chceš web len primárne na eshop = Prestashop, alebo aj blog a rôzne marketingovo-podporné stránky, portál atď. = WordPress.

  Ale samozrejme potom sú tu aj platené možnosti. A tiež som v kontakte s webdizajnérom, ktorý používa Expression Engine, čo je ešte viac profesionálny software.

  #296 24. 07. 2012 o 17:51 Simon552  

  Tak pozrel som aj tie ostatné alternatívy, no napokon som rád, že som sa rozhodol pre WordPress. Ďakujem za rady.

  No a našiel som aj platené šablóny pre WordPress, je to lacnejšie než zaplatiť grafika a programátora, len sa akurát rozhodujem, možno s tým by ste mi ešte mohli poradiť?

  #348 02. 08. 2012 o 10:24 Daniel  

  Samozrejme, Daniel, len prosíme, aby si to radšej pridal ako novú tému do kategórie “Ako na redakčný systém“, bude sa to tam hodiť viac :)

  #349 02. 08. 2012 o 10:34 domainMarket  

  Rozkaz, admin :) Založil som teda novú tému. Prosím o radu, neviem sa rozhodnúť.

  #351 02. 08. 2012 o 11:46 Daniel  
Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)

Ak chcete pridať príspevok do témy, musíte sa najskôr prihlásiť.