Čo predurčuje projekt na úspech

Predaj domén a webstránok Forums Nápady na podnikanie Čo predurčuje projekt na úspech

This topic contains 3 replies, has 4 voices, and was last updated by  jando 11 years, 8 months ago.

 • V poslednej dobe rastú startupy ako po daždi aj tu na Slovensku, vznikajú nové projekty, prirodzene, nie každý je úspešný, niektorí sa zastavia už na začiatku alebo v polceste, niektorí si myslia, že stačí mať len dobrý nápad. Čo si vy myslíte? Závisí úspech/neúspech projektu od výnimočnosti nápadu, od situácie na trhu, ľudí, realizácie, peňazí…? Alebo musí mať úspešný projekt všetko vyššie uvedené, alebo stačí len niečo – čo je kľúčové?

  #624 06. 09. 2012 o 13:08 workoholik  

  Vieš, ja si myslím že na toto nie je jednoznačná odpoveď. Nemusíš mať aj peniaze a všetko z toho, čo si uviedol, aby sa ti podarilo preraziť. Nápad je veľmi dôležitý. Ale ešte dôležitejšie je to, koľko práce projektu venuješ, koľko pracuješ, ako to robíš a že vôbec vieš, čo robíš a prečo. Podstatný je celkový prístup podnikateľa/realizátora projektu, ochota sa učiť a skúšať nové veci, schopnosť prispôsobiť sa trhu. Veľmi dôležité sú znalosti alebo osobné schopnosti, ktoré ti pomôžu projekt zrealizovať.

  #626 06. 09. 2012 o 16:16 Premium  

  Prečítajte si tento článok nájdete aj schému vzťahu nápad – realizácia http://www.timemanagement.sk/napady-na-podnikanie/
  Z toho, čo si uviedol považujem peniaze za to najmenej podstatné. Nemusíš mať extra super nový nápad (koniec koncov, je možné, že “tvoj” nápad už niekto predtým zrealizoval), podstatné je, koľko energie vrazíš do jeho realizácie a čo spravíš pre to, aby si sa odlíšil od konkurencie. A hlavne, musí ťa baviť to, čo robíš – na projekte to bude poznať.

  #627 06. 09. 2012 o 16:28 Katuska  

  Presne tak, nie je potrebné prísť s niečím čo tu ešte nie je. Stačí to len dobre robiť a vytrvať.

  #707 29. 09. 2012 o 00:49 jando  
Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)

Ak chcete pridať príspevok do témy, musíte sa najskôr prihlásiť.