Ako si robiť efektívne reklamu na internete bez investície?

Predaj domén a webstránok Forums Online marketing Ako si robiť efektívne reklamu na internete bez investície?

This topic contains 4 replies, has 4 voices, and was last updated by  magnetstudio 11 years, 2 months ago.

 • Ahojte, začínam pripravovať svoj online obchod s oblečením jednej konkrénej značky, ktorú na Slovenku ešte nedostať. Nakoľko však nemám dostatočné finančné prostriedky ešte aj na reklamu (jedine na samotný dovoz a prípravu shopu), budem si musieť robiť aspoň spočiatku reklamu sama. Neviem ale ako začať a čo všetko sa oplatí vyskúšať. Bannerové reklamy na veľkých weboch ako SME alebo napr. Lesk.sk sú dosť drahé a neviem či  mám istotu, že sa mi to oplatí. Ako teda začať?

  Viem sa celkom orientovať na internete a rada sa učím nové veci, čítala som o tom že treba sa určite starať o sociálne siete a podobne len jednoducho neviem ako začať a čo všetko vyskúšať. Marketing je pre mňa ešte nová oblasť:)

  #291 24. 07. 2012 o 17:09 Domkaa  

  Ahoj Domka, tak v prvom rade si priprav vlastný marketingový plán, kde si spíšeš, čo ťa napadne a naplánuješ si, v akom horizonte to uskutočníš. Bude sa ti tak lepšie postupovať :) Online marketing a hlavne sociálny marketing je ťažký v tom, že sa musíš neustále snažiť zaujať svoju audience, oslovovať ľudí, ale nie nátlakovo atď. Môžem ti poradiť niekoľko bodov, napríklad:

  • zaregistruj svoju stránku do katalógov
  • založ si účty na sociálnych sieťach: Facebook (odporúčam Facebook stránku, nie len profil ani skupinu), Twitter účet môžeš, ak si myslíš, že pre teba bude výhodné svoju značku pretláčať aj tam, Google+ (ten ale ešte nemá taký dosah ako FB, tak uváž sama, aby to nebolo mrhanie časom. Ak máš kamarátky ktoré to používajú, hor sa do toho!), najnovším fenoménom je Pinterest ktorý je priam stvorený pre marketing značky s oblečením. Svoje online účty pravidelne aktualizuj, reaguj na komentáre atď. Najskôr si ale musíš pozháňať fanúšikov.
  • blog – založ fashion blog a nezabudni sem-tam prezradiť aj niečo zo zákulisia fungovania tvojho obchodu, ľudia to berú dosť pozitívne
  • video – môžeš natáčať videá (hoci aj zo svojej webkamery) a šíriť prostredníctvom youtube
  • daj si napísať PR články zacielené na kľúčové slová, ak ich umiestniš na menšie magazíny, nebude to toľko stáť
  • výmenná reklama: reklama za reklamu alebo reklama výmenou za tovar
  • nezabudni na svoju stránku umiestniť všetky odkazy na sociálne siete, o ktoré sa staráš.
  • ak bude o tebe článok na nejakom známejšom magazíne, pridaj si na stránku sekciu: “napísali o nás”
  • zaujímavý je systém Referencie, cez ktorý ti môžu zákazníci pridať dobré hodnotenie, ktoré si potom uverejníš na stránku

  To sú také základné veci, nie je ťažké ich zrealizovať, ale vyžaduje to veľa času, môže trvať, kým si vybuduješ fanúšikovskú základňu. Hlavne nezabudni, že týmto činnostiam sa treba venovať neustále – aktualizovať informácie, prinášať zaujímavý obsah, poskytovať kvalitné služby = takýmto spôsobom získaš verných zákazníkov, ktorí o tebe budú možno aj sami písať! veľa síl :)

  #309 26. 07. 2012 o 15:25 littleGeeky  

  Výborné rady takto pokope, ďakujem tiež.

  #344 02. 08. 2012 o 10:09 webbys  

  Inak nevieš náhodou, aká je taká priemerná cena PR článkov?

  #345 02. 08. 2012 o 10:10 webbys  

  Cena PR článkov sa pohybuje od pár EUR až po 100-150 EUR. Tie lacnejšie sú v bežných katalógoch, alebo PR serveroch, tie drahé na portáloch s konkrétnym zameraním. Obe má svoje výhody. V prvom prípade to máš lacné, prípadne aj zadarmo a máš nejaký PR článok so spätnými odkazmi, čo je dôležité z pohľadu SEO. To druhé je síce drahé, ale prečítajú si to ľudia, ktorí sa o danú tému zaujímajú, takže sa o tebe dozvedia ľudia, ktorých tvoj eshop naozaj môže zaujímať. Je to ale len z krátkodobého hľadiska, keď je spočiatku PR článok niekde na začiatku. Neskôr sa pred neho dostanú iné články a čitateľnosť článku rapídne klesne. Pokiaľ ideš otvárať eshop, skús katalógy eshopov

  #948 22. 03. 2013 o 11:02 magnetstudio  
Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)

Ak chcete pridať príspevok do témy, musíte sa najskôr prihlásiť.