Ako a kde si môžem kúpiť doménu?

Predaj domén a webstránok Forums Diskusia o doménach Ako a kde si môžem kúpiť doménu?

Tagged: 

This topic contains 5 replies, has 5 voices, and was last updated by  MatoKRAL 6 years, 9 months ago.

 • Ahojte, chcem si kúpiť adresu pre môj internetový obchod, ale neviem, aký je presne postup pri registrácii. A kde je najlepšie ju zakúpiť?

  Ešte som nemala webstránku a nie som veľmi technický typ, prosím poraďte.

  #115 28. 06. 2012 o 16:40 Zaciatocnicka  

  Ahoj, Začiatočníčka,
  v prvom rade Ťa chceme privítať na našom domainMarket fóre a poďakovať za prvý príspevok. A teraz k Tvojim otázkam:

  Doménu si môžeš zakúpiť u akejkoľvek webhostingovej spoločnosti, pre ktorú sa rozhodneš. Odporúčame si doménu zakúpiť u rovnakej firmy, u akej si zakúpiš aj webhosting (priestor na umiestnenie Tvojho webu). Na Slovensku funguje viacero takýchto firiem, medzi najlepšie firmy patrí jednoznačne Websupport, ďalej Yegon, HostDoDomu.sk (to spravuje takisto Yegon), Active24 a kopec iných, stačí pogoogliť.

  Postup je nasledovný:

  • Vyber si firmu, u ktorej si zakúpiš doménu + webhosting.
  • Odošli objednávku na ich stránke (ak nebudeš vedieť, iste Ti na ich zákazníckej podpore pomôžu) – v objednávke zvolíš názov domény, webhostingový balíček a zadáš svoje údaje.
  • Ak chceš rýchlu registráciu slovenskej (.sk) domény, webhostingová firma ju zaregistruje pre Teba s tým, že seba uvedie ako majiteľa domény. To isté platí aj pre zahraničné domény.
  • Ak chceš byť Ty vedená ako majiteľ domény, musíš najskôr na webe SK-NIC vyplniť formulár F1 o štatút používateľa (držiteľa domény), formulár vyplniť a vytlačiť, overiť podpis notárom, odoslať ho na adresu SK-NIC a počkať, až ti pridelia SK NIC HANDLE – identifikátor. Ten kód potom zadáš pri objednávke domény.
  • Po zaplatení poplatku ti doménu a webhosting aktivujú, niekde dokonca skôr.

   

  #126 28. 06. 2012 o 17:15 domainMarket  

  Ďakujem, domainMarket :) Popísali ste mi to presne tak, ako som potrebovala. Tak doménu už zaregistrovanú mám, rozhodla som sa neriešiť ten identifikátor, nechcelo sa mi za notárom :) Či myslíte, že sa mám čoho obávať, ak doména nie je na moje meno?

  #136 03. 07. 2012 o 16:32 Zaciatocnicka  

  Začiatočníčka, nemyslím si, že by si sa mala obávať, problém môže nastať jedine keby si doménu na ďalší rok nezaplatila včas, vypršala by ti a spamätala sa trocha neskôr :) Koho si si zvolila, akú webhostingovú firmu? U tých veľkých a serióznych sa báť nemusíš.

  #138 03. 07. 2012 o 16:46 littleGeeky  

  jednoznacne by som si vybral websupport aj spolu s hostingom…fakt asi najprofesionalnejsia firma
  taktez mozes pouzit kupon pre websupport od http://www.zlavove.sk/ a nieco malo usetris :)

  #4824 08. 11. 2016 o 23:35 do-minik  

  Tu je návod o doménach, ako si ju vymyslieť a načo dávať pozor pri kúpe, prípadne či sa neoplatí odkúpiť expirovanú doménu: http://mdbonline.sk/ako-si-kupit-domenu/
  A ešte o tom ako prepojiť hosting na websupporte s doménou ktorú ste si zakúpili: http://mdbonline.sk/ako-si-vytvorit-hosting/.

  #7617 02. 10. 2017 o 18:43 MatoKRAL  
Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)

Ak chcete pridať príspevok do témy, musíte sa najskôr prihlásiť.