Používate pre klientské weby šablóny?

Predaj domén a webstránok Forums Diskusia pre webových profesionálov Používate pre klientské weby šablóny?

This topic contains 2 replies, has 3 voices, and was last updated by  littleGeeky 11 years, 7 months ago.

 • Nakoľko mi pribúda robota a známi ma oslovujú, či im nespravím weby lacnejšie (čo som doteraz nerád robil), začal som premýšľať, že začnem pracovať so šablónami pre WordPress, samozrejme prémiovými, že ich upravím. Všimol som si že niektorí “kolegovci” takto fungujú, zakúpia šablónu, upravia a z toho spravia web pre klienta. Nejako som tomuto spôsobu doteraz nefandil, ale prichádzam na to, že je to v podstate výborný variant pre nízkonákladové weby – napr. začínajúci podnikatelia, kaviarne atď. Zaujíma ma názor vás ostatných – čo si o tom myslíte, pracujete takýmto spôsobom? Je to dosť profesionálne podľa vás?

  #727 22. 10. 2012 o 16:29 weblike  

  Nerobím veľa klientských webov ale myslím si, že použiť šablónu nie je neprofesionálne. Zvyknem používať pre WP šablóny skôr ako “framework” lebo už obsahujú vbudované funkcie a ja nie som programátor, aby som ich vedela sama naprogramovať. Tak teda nasadím najvhodnejšiu šablónu a dizajn kompletne upravím podľa potreby, takže vo finále to už použitú šablónu vôbec nepripomína. A myslím si, že je to OK. Pretože budovať šablónu pre WordPress od nuly je dosť časovo náročné a pokiaľ nevieš PHP a JS tak aj technicky náročné – v takom prípade je jednoduchšie web nakódiť ručne (pokiaľ teda nepotrebuje CMS).

  Naopak, ak máš použiť šablónu ktorú kúpiš a nebudeš ju veľmi upravovať, je to v poriadku len keď o tom klient vie, že nízku cenu platí práve preto, že bude použitá šablóna (lebo je možnosť, že uvidí iný web presne s rovnakým dizajnom). Je ale v poriadku brať za to peniaze :) Pretože aj samotné nasadenie šablóny na web môže byť časovo náročné – bez správneho nastavenia a kompletného naplnenia obsahu témy väčšinou nevyzerajú ako v ukážke a je možné, že bežný človek (newebdizajnér) si to možno nebude vedieť nastaviť. Okrem toho, bežný človek ani nevie, kde sa to dá kúpiť a mnohí ani čo je to WordPress či redakčný systém. Takže tak či onak, je to plnohodnotná služba, ktorú poskytneš, i keď nie je celý kód vlastný hand-made.

  Celkovo to, či použiť šablónu alebo nie, závisí od projektu. jeho veľkosti, či chce klient exkluzívny dizajn alebo len “rýchlo a lacno ale nech je to pekné”.

  #736 25. 10. 2012 o 16:33 Katuska  

  Myslím že to úplne v pohode používať šablóny a klient podľa mňa o tom ani nemusí vedieť ak ide o bežného klienta a nie nejakú super veľkú korporáciu. A máš pravdu, tiež mám skúsenosti s tým že nainštalovať šablónu nestačí a zaberie hodne času kým to vyzerá ako má ale ono sa to týka skôr čerstvých inštalácií – ak už máš na webe obsah, nastavovanie toľko netrvá.

  #756 02. 11. 2012 o 11:50 littleGeeky  
Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)

Ak chcete pridať príspevok do témy, musíte sa najskôr prihlásiť.