Má dnes význam nerobiť responzívny web?

Predaj domén a webstránok Forums Diskusia pre webových profesionálov Má dnes význam nerobiť responzívny web?

This topic contains 3 replies, has 2 voices, and was last updated by  Katuska 11 years, 8 months ago.

 • Responzívny dizajn jednou z najskloňovanejších tém webdizajnérov a webdeveloperov už od minulého roka. Všade sa o ňom píše, vznikajú podporné frameworky, nástroje, štúdie, responzívne templaty a podobne. Ja osobne sa responzívnemu dizajnu ešte len priúčam, no mám pri tom pocit, že je to konečne niečo robené správne. Ako podotkla katuska, stáva sa to štandardom. Má teda ešte význam vytvárať neresponzívne weby? Ako sa k tomu staviate?

  #322 27. 07. 2012 o 12:11 Mind2  

  Ťažko povedať. Na jednej strane súhlasím, osobne chcem už robiť len responzívne weby,  no pre aplikácie či prezentačné stránky s bohatou grafikou, ktoré majú byť silno interaktívne, to môže byť kameň úrazu. Možno záleží od preferencií každého projektu. Ale minimálne treba začať robiť dizajn tak, aby nebolo problematické ho “zresponzívniť”. Robiť responzívne vyžaduje úplne iný mindset, rozmýšľať inak, než sme zvyknutí. Určite to môže pre niekoho predstavovať problém. Ale musíme sa to naučiť. Responzívny dizajn nie je budúcnosť, je prítomnosť.

  #329 27. 07. 2012 o 12:57 Katuska  

  Myslíš si teda, že responzívny dizajn nie je možné nasadiť na každú stránku? Chápem, že prezentačné weby s množstvom grafiky a s flashom nemá význam, aby si ich niekto zobrazoval na mobilnom teefóne, ale čo ostatné, napríklad spravodajské, jednoduchšie prezentačné weby, katalógy atď.

  #341 02. 08. 2012 o 09:40 Mind2  

  Presne tak. Sme síce teraz mnohí nadšení responzívnym dizajnom ale žiaľ nie je to riešenie pre všetko (aspoň zatiaľ). Nie všetky typy obsahu je dobré čítať napríklad na mobile. Mobil je odlišný od desktopu funkcionalitou, takisto dôvody prečo človek pozerá web na mobile môžu byť odlišné (teda na desktope zisťuješ informácie, čítaš, pracuješ, pozeráš, počúvaš, browsuješ). Na mobile ľudia navštevujú weby jednak na zabitie času alebo rýchle zistenie informácie. Niekedy je naozaj lepšie poskytnúť hneď to dôležité a nezaťažovať návštevníka webu ostatnými informáciami, na druhej strane, prečo ukracovať niekoho o obsah len preto že používa smartphone na prezeranie webu? Je to dilema a ja na to nepoznám odpoveď :) Jednoducho responzívny web treba dôsledne naplánovať, premyslieť si, či spraviť web responzívnym postačuje pre mobilné prezeranie atď.

  #372 02. 08. 2012 o 17:00 Katuska  
Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)

Ak chcete pridať príspevok do témy, musíte sa najskôr prihlásiť.