Oplatí sa kupovať zvýraznenie pozície v katalógoch?

Predaj domén a webstránok Forums Online marketing Oplatí sa kupovať zvýraznenie pozície v katalógoch?

This topic contains 3 replies, has 4 voices, and was last updated by  magnetstudio 11 years, 1 month ago.

  • Ahojte stále mi chodia ponuky na zvýraznenie pozície a na platené zaradenia do katalógov, už niekto z vás za to platil a ak hej aké máte skúsenosti? Oplatí sa to vôbec?

    #470 14. 08. 2012 o 17:00 Zoltanko  

    Nie som fanúšikom platenia za lepšiu pozíciu v každom druhom katalógu, ale netvrdím, že ti to nemôže nič priniesť. Otvor si štatistiky návštevnosti svojho webu a pozri si zdroje návštevnosti – odkiaľ ti na stránku ľudia chodia, aké percento tvoria návštevníci z katalógov? A koľko návštevníkov si už získal z toho konkrétneho katalógu, ktorý ti ponúka platenú pozíciu? Podľa toho sa rozhodni. Alebo ak majú nejakú “zľavu” a môžeš do toho investovať, investuj a meraj návštevnosť. Koľko ti to prinieslo, o koľko % sa ti zvýšila návštevnosť. Bez analytiky (napr. Google Analytics) nezistíš efektivitu.

    #584 17. 08. 2012 o 14:41 Simon552  

    Z dlhoročnej skúsenosti môžem povedať, že je to zbytočná investícia, len ak už naozej neviete, kam dať peniaze. Ten, kto má skutočný záujem o nejaký výrobok alebo službu, si nájde čas na vyhľadanie pre neho najvhodnejšieho dodávateľa, či už cez tlačené alebo iné médiá. Lepšia investícia ako zvýraznené pozície je slušne sa správať ku klientom, ktorí odovzdávajú referencie ďalším a ďalším. Osobné skúsenosti nenahradí žiadna reklama!

    #590 19. 08. 2012 o 09:25 yes  

    Podľa mňa to záleží aj od toho, o aký katalóg sa jedná. Všeobecne zamerané katalógy asi nie sú moc účinné, ale špecificky zamerané, tam už je situácia iná. Môžem to potvrdiť, keďže mám 3 roky fungujúci katalóg internetových obchodov a na štatistikách odklikov na jednotlivé eshopy vidím, že je rozdiel, či je eshop na 6.strane, alebo na prvých pozíciách. Rozdiel je až desaťnásobný! Pritom cena za prednostnú pozíciu je len 12 EUR na rok. Samozrejme musím uznať, že sú aj lepšie spôsoby, ako dostať návštevníkov na svoju stránku. Jenoznačne najlepšie mať kvalitný obsah na stránke a dobré SEO. Veď dnes skoro každý vyhľadáva tovar aj služby cez Google. Vôbec nesúhlasím s užívateľom YES, ktorý by výrobky radšej hľadal cez tlačené média. Reklamu si tam zaplatia len tie najväčšie spoločnosti, ktoré majú mesačne desaťtisíce EUR na takúto reklamu a neviem si predstaviť, že si kúpim 5 alebo viac časopisov napríklad o záhradkách, aby som zistil, kde si môžem kúpiť kosačku. Na čo budem platiť 15 EUR za toľko časopisov, keď si to jednoducho, zadarmo a za minimum času môžem nájsť na internete…

    #946 22. 03. 2013 o 10:51 magnetstudio  
Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)

Ak chcete pridať príspevok do témy, musíte sa najskôr prihlásiť.